Tavoittavuudet

Verkkosivustoillamme on 1,5 miljoonaa lukijaa päivässä ja 2,4 miljoonaa lukijaa viikossa!

MediaDigitaaliset kanavat päivätavoittavuus KMT 2021Digitaaliset kanavat viikkotavoittavuus KMT 2021
Aamulehti, www.aamulehti.fi                   135 700               332 800
Aamuposti, www.aamuposti.fi                     14 400                  39 500
Etelä-Saimaa, www.esaimaa.fi                     23 600                  48 800
Etelä-Suomen Sanomat, www.ess.fi                     54 900               129 200
Forssan Lehti, www.forssanlehti.fi                        9 600                  19 000
Helsingin Sanomat, www.hs.fi                   744 000            1 228 700
Hufvudstadsbladet, www.hbl.fi                     54 900               111 500
Hämeen Sanomat, www.hameensanomat.fi                     25 700                  54 000
Iisalmen Sanomat, www.iisalmensanomat.fi                        6 500                  15 400
Ilkka-Pohjalainen, ilkkapohjalainen.fi                     75 100               141 800
Itä-Häme, www.itahame.fi                        2 800                    7 500
Itä-Savo, www.ita-savo.fi                     16 700                  36 500
Kainuun Sanomat, www.kainuunsanomat.fi                     17 200                  38 200
Kaleva, www.kaleva.fi                   161 700               347 000
Karjalainen, www.karjalainen.fi                     61 300               124 500
Keski-Uusimaa, www.keski-uusimaa.fi                     18 700                  66 100
Keskipohjanmaa, www.keskipohjanmaa.fi                     28 700               166 100
Keskisuomalainen, www.ksml.fi                     66 200                  55 100
Kouvolan Sanomat, www.kouvolansanomat.fi                     27 500                  53 400
Kymen Sanomat, www.kymensanomat.fi                     23 900                  49 200
Lapin Kansa, www.lapinkansa.fi                     76 200               161 200
Länsi-Savo, www.lansi-savo.fi                     18 800                  41 800
Länsi-Suomi, ls24.fi                     24 900                  61 500
Länsi-Uusimaa, www.lansi-uusimaa.fi                        7 500                  21 600
Salon Seudun Sanomat, www.sss.fi                        8 700                  22 500
Satakunnan Kansa, www.satakunnankansa.fi                     50 200               106 900
Savon Sanomat, www.savonsanomat.fi                     50 500               139 600
Syd-Österbotten, www. sydin.fi11 800
Turun Sanomat, www.ts.fi                     84 100               208 000
Uusimaa, www.uusimaa.fi                     15 500                  44 000
Vasabladet, www.vasabladet.fi                     31 500                  58 400
Österbottens Tidning, www.osterbottenstidning.fi                     24 800                  38 400
Kärkimediapaketti yhteensä                1 542 700            2 399 100

Lähde: KMT 2021, digitaaliset kanavat päivätavoittavuus ja viikkotavoittavuus

Kerron mielelläni lisää

Minna Haapala

Insight and Planning Director
040 555 5213